facebook
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH
OŚRODEK FORMACYJNO-EDUKACYJNY DIECEZJI GLIWICKIEJ
Polski
English
Deutsch
Française
český
       

Wystawy

wystawa poplenerowa Leszczyńskiej Sekcji Plastyków MOK Leszno

W dniach 16-22 lipca br. na terenie Starego Opactwa odbywa się plener malarski Leszczyńskiej Sekcji Plastyków MOK – Leszno. Wystawę prac można było zobaczyć przed dziedzińcem Starego Opactwa 21 lipca br.
Sekcja Leszczyńskich Plastyków powstała w 1973 roku. Zaczątek naszej sekcji stanowiła grupa kilkunastu wiernych swej pasji twórczej członków. Początkowo grupa działała przy Powiatowym Domu Kultury w Lesznie, już w czerwcu odbył się I-wszy plener w Rydzynie.

Od 1981 roku sekcja działa przy Miejskim Domu Kultury w Lesznie. Wieloletnim instruktorem sekcji był Zbigniew Łukowiak, po nim Maria Kuśnierek-Świtała, a od marca tego roku Hanna Kuberkiewicz. W całym okresie działalności sekcji odbyło się ponad 130 plenerów w różnych zakątkach naszego kraju. Każdy plener dla uczestnika jest najbardziej oczekiwanym wyjazdem w roku. Malowanie w plenerze jest uwieńczeniem całorocznej pracy w klubie.

Obecny plener ,,LETNI PLENER MALARSKI - RUDY 2012” tu w Starym Opactwie w Rudach był drugim plenerem zorganizowanym w tym roku. Uczestniczyło w nim 20 członków sekcji. Powstało 80 prac w różnych technikach malarskich.

Miejsce, w którym mieliśmy ogromną przyjemność przebywać i tworzyć , zainspirowało nas swoim pięknem. Czas spędzony tutaj był dla nas czasem swoistych rekolekcji, które otrzymaliśmy od Wspaniałego Gospodarza, Księdza Jana Rośka.

Za możliwość przeżycia tak pięknych 7 dni serdecznie dziękują

Plastycy z Leszna

Powrót

Galeria powiązana: Plener - Leszno

miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
Pełna galeria

Aktualności

20.12.2019 | Boże Narodzenie A.D. 2019
Rudy, Boże Narodzenie A.D. 2019   Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwią...
czytaj dalej  strzalka
27.11.2019 | Jarmark adwentowy
Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy...
czytaj dalej  strzalka

Kalendarium

01.01.2020 | Styczeń 2020
Styczeń Narodzenie Pańskie 1 ...
czytaj dalej  strzalka
01.02.2020 | Luty 2020
Luty Okres zwykły 1 ...
czytaj dalej  strzalka

Księga gości

Rafał napisał(a): Miejsce piękne i urokliwe. Aczkolwiek dziś było bardzo dużo ludzi w samym parku. Jeśli chodzi o restauracje cyst...
czytaj dalej  strzalka
Pielgrzymi Stowarzysze... napisał(a): Jesteśmy zachwyceni prostotą i pięknem panującym w całym Opactwie. Bardzo dziękujemy ks. Janowi za ciekawe opo...
czytaj dalej  strzalka

Linki