facebook
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH
OŚRODEK FORMACYJNO-EDUKACYJNY DIECEZJI GLIWICKIEJ
Polski
English
Deutsch
Française
český
       

Aktualności

Wystawa malarstwa Magdaleny Gogół

10 mar 2015 r., 08:43

Galeria w Starym Opactwie
ul. Cysterska 4, Rudy
Wernisaż 20.03.2015, godz.18.00
Wystawa 20.03.2015 – 24.04.2015
Tytuł : POMIĘDZY MIEJSCAMI
dołącz do nas na facebooku
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Czasoprzestrzeń pomiędzy czwartkiem i sobotą, Katowicami, Raciborzem, Trachami i Rudą Kozielską, pomiędzy tym co mówię, a tym co myślę, pomiędzy światłem, a cieniem, pomiędzy moim egocentryzmem, a altruizmem, pomiędzy racją moją a inną. 
Miejsca pomiędzy ... są d y s t a n s e m . Dystansem każdemu z nas niezbędnym by sprawnie funkcjonować. Tu się spotkajmy, w pół drogi – w miejscach pomiędzy
 
M  A  G  D  A  L  E  N  A       G  O  G  Ó  Ł    
        
Urodzona w Bytomiu, od 16 lat mieszka w Rudzie Kozielskiej.  Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego - dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Norberta Witka oraz wyróżnienie za pracę magisterską, dotycząca porównania dziecięcej ekspresji plastycznej z twórczością artystyczną. 
 
2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo, którego promotorem był prof. Ireneusz Walczak. 
 
Od 2004 roku związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni malarstwa, rysunku oraz wykłada technologię malarstwa, a także upowszechnianie, animację i promocję kultury wizualnej. 
 
W działalności artystycznej zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym w dużym formacie oraz miniaturze, a także projektuje, prowadzi i uczestniczy w warsztatach twórczych i akcjach plastycznych. 
Jest autorką ponad 20 wystaw indywidualnych oraz uczestniczką największych wystaw konkursowych malarstwa współczesnego w kraju.
 
Laureatka wielu nagród .: m.in.:  I Nagrody w II Międzynarodowy Konkursie Malarskim  Przestrzeń Publiczna - Kontekst, Poznań 2010;  Wyróżnienia Honorowego Jury VI w Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Barwy i Faktury, Gdynia 2011;  I Nagrody w XIX Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta Van Gogha, Rybnik 2010, 2005; Nagrody Rektorskiej II stopnia – Rektora PWSZ w Raciborzu, za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej 2009, 2010;  Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury ,2001
 
 

 
  •   Wejście przez bramę na dziedziniec
  •   Lokalizacja Starego Opactwa (zobacz)
  •   Wskazówki dotyczące dojazdu samochodem (zobacz)
 
Powrót

Aktualności

20.12.2019 | Boże Narodzenie A.D. 2019
Rudy, Boże Narodzenie A.D. 2019   Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwią...
czytaj dalej  strzalka
27.11.2019 | Jarmark adwentowy
Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy...
czytaj dalej  strzalka

Kalendarium

01.01.2020 | Styczeń 2020
Styczeń Narodzenie Pańskie 1 ...
czytaj dalej  strzalka
01.02.2020 | Luty 2020
Luty Okres zwykły 1 ...
czytaj dalej  strzalka

Księga gości

Rafał napisał(a): Miejsce piękne i urokliwe. Aczkolwiek dziś było bardzo dużo ludzi w samym parku. Jeśli chodzi o restauracje cyst...
czytaj dalej  strzalka
Pielgrzymi Stowarzysze... napisał(a): Jesteśmy zachwyceni prostotą i pięknem panującym w całym Opactwie. Bardzo dziękujemy ks. Janowi za ciekawe opo...
czytaj dalej  strzalka

Linki