facebook
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH
OŚRODEK FORMACYJNO-EDUKACYJNY DIECEZJI GLIWICKIEJ
Polski
English
Deutsch
Française
český
       

Aktualności

Muzyka w Starym Opactwie 2020

11 maj 2020 r., 08:24

 

Szanowni i Drodzy Uczestnicy Festiwalu „Muzyka w starym opactwie”

            Po raz 25. w tym roku, z początkiem maja zapraszalibyśmy Państwa na kolejny cykl sześciu koncertów w ramach Festiwalu „Muzyka w starym opactwie”.  Tym razem zaproszenie byłoby jeszcze serdeczniejsze i bardziej podniosłe ze względu na szczególny, bo jubileuszowy, charakter edycji. Niestety, okoliczności tyleż niesprzyjające, co nieprzewidywalne, postawiły tamę naszym radosnym przygotowaniom. W efekcie jesteśmy zmuszeni  poinformować, że tegoroczny festiwal, jak zresztą obecnie wszystkie podobne przedsięwzięcia na niemal całym  świecie, zostaje odwołany.

            Czynimy to z tym większym smutkiem, że z racji jubileuszu chcieliśmy Państwu zapewnić ucztę muzyczną o szczególnych walorach i wiele zostało już w tym kierunku poczynione.  Długo mieliśmy jeszcze nadzieję, że  sytuacja rozwinie się w pomyślniejszy sposób, ale kolejne decyzje władz oraz nasze własne obawy przed zagrożeniem stopniowo pozbawiały nas złudzeń. Nawet teraz, przy sukcesywnym łagodzeniu przepisów, warunki ciągle pozostają niesprzyjające dla spotkań koncertowych  godnych jubileuszu. Z powodu agresywnego wirusa przyjdzie nam na efekty naszych planów i przygotowań poczekać do przyszłego roku. I daj Boże, aby już nic nam nie przeszkodziło.

            Z drugiej strony nie przesądzajmy sprawy w sposób ostateczny – jeśli tylko choć jeden, październikowy koncert okazałby się możliwy do przeprowadzenia w normalnych już warunkach, szansę tę wykorzystamy, o czym też Państwa niezwłocznie poinformujemy. Niemniej jednak w tej chwili nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji.

            W każdym razie już dziś zapraszamy na odroczone świętowanie jubileuszu rudzkiego festiwalu „Muzyka w starym opactwie”. W tym roku miała odbyć się jego 25. edycja, za rok będzie 25-lecie jego istnienia.

            Tymczasem skupmy nasze siły na walce z epidemią, wspierajmy ofiarnych medyków, chrońmy siebie i innych przed zachorowaniem, módlmy się za chorych i zmarłych, suplikujmy o miłosierdzie Najwyższego.

            Jemu też, jak zwykle, a w czasach zagrożenia szczególnie, powierzajmy wszystkie nasze dzieła i plany. Święty Boże, święty mocny, zmiłuj się nad nami. Matko uproś, Matko ubłagaj, o Matko Rudzka Pokorna, przyczyń się za nami.

 

Ks. prałat Bogdan Kicinger

Dyrektor festiwalu

 

Powrót

Aktualności

24.11.2020 | Jarmark Adwentowy A.D....
Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy....
czytaj dalej  strzalka
13.10.2020 | Kalendarz na rok 2021 ...
Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza na rok 2021. Jest to 10. edycja opatrzona autorskimi zdjęciami. ...
czytaj dalej  strzalka

Kalendarium

01.01.2020 | Styczeń 2020
Styczeń Narodzenie Pańskie 1 ...
czytaj dalej  strzalka
01.02.2020 | Luty 2020
Luty Okres zwykły 1 ...
czytaj dalej  strzalka

Księga gości

Jacek napisał(a): Super miejsce! Warto z tak daleka przyjechać do Rud!
czytaj dalej  strzalka
Rafał napisał(a): Miejsce piękne i urokliwe. Aczkolwiek dziś było bardzo dużo ludzi w samym parku. Jeśli chodzi o restauracje cyst...
czytaj dalej  strzalka

Linki